VÁCLAV PILAŘ

Dieser Artikel ist für deutsche Pilař fans
vp.jpg
Vlastně jsem si polepšil, směje se Pilař po přesunu do Freiburgu
Pilaře nikdo nevyháněl, ale vyhrála šance pravidelněji hrát
Pila.jpg
Pilař míří na hostování - s Krmašem si zahraje i Evropskou ligu
Byl jedním z nejlepších českých fotbalistů na Euru 2012, dočkal se zahraničního angažmá, ve Wolfsburgu si ale zatím bundesligu nezahrál. Důvody ovšem nejsou ve sportovní výkonnosti. Václav Pilař si totiž v srpnu zranil v přátelském reprezentačním utkání na Ukrajině koleno, musel na operaci a od té doby se léčí.

„Je to těžké. Hlavně teď už jsem v takové fázi, že jsem ‘zdravý‘, ale začátky byly komplikované,“ konstatuje Václav Pilař.

A vzápětí popisuje, jak moc ho zranění mrzelo. „Chtěl jsem tu prosadit a splnit si další sen – hrát stabilně v zahraničí. Ale zdraví nikdy neporučíte a bohužel mě potkalo tohle. Ale já budu bojovat dál,“ prohlásil odhodlaně český záložník.

Do plného tréninku by se měl Pilař zapojit zhruba za dva až tři týdny. S týmem zatím nestrávil na hřišti kromě začátku svého angažmá moc času, stále se sžívá i s novým prostředím.

„Ono se dá říct, že jsem tady půl roku, ale dohromady jsem tady třeba dva měsíce, protože jsem čtyři měsíce rehabilitoval v Česku. Chodím na němčinu, je to pro mě těžké, nejde si jenom lusknout a hned ji umět,“ popisuje Pilař. Stále je tak pro něj obtížnější komunikace s ostatními hráči. „Teď už ale něco řeknu. Mluvím i nesmysly, ale myslím, že je to lepší, než kdybych mlčel. Zatím to tady poznávám. A já poznávám rychle,“ říká s úsměvem mladý fotbalista.

Wolsfburgu se zatím v této sezóně moc nedaří, plány vedení klubu byly rozhodně ambicióznější než je aktuální třinácté místo. V průběhu ročníku došlo i k výměně trenéra. Už v říjnu musel odejít Felix Magath, který je známý svými až tyranskými metodami.

„I když to zní blbě, jsem rád, že tu není. Protože teď je v týmu taková větší pohoda, hráči mají víc sebevědomí, hlavně mají větší důvěru od trenéra. A to je myslím dobře. Pomalinku se to teď zvedá,“ řekl Pilař.

Upozorňuje tak na změny, které nastaly s angažováním Dietera Heckinga. Hlavním cílem českého záložníka je teď dostat se rychle zpátky do pohody a začít znovu hrát. Navíc doufá, že se v budoucnu podívá i do lepšího klubu, než je Wolfsburg.

„Já jsem se zatím v kariéře ničím neuspokojil. Když na to budu mít, tak budu chtít třeba i do nějakého většího mančaftu. Samozřejmě když budu zdravý a budu hrát dobře,“ konstatuje.

Václav Pilař ale zatím ještě dokončuje rehabilitaci. Během volna se ve čtvrtek setkal i s vítězi 1. ročníku Poháru Josefa Masopusta - turnaje středoškolských týmů. Studenti stavební průmyslovky z Hradce Králové tak měli další zážitek, který jim triumf v soutěži umožnil.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one