VÁCLAV PILAŘ

Zraněného Pilaře musela k letadlu dopravit sanita. Pro Dánsko je zřejmě ztracen, litoval trenér

Nejdříve autokar z českou fotbalovou reprezentací, hned za ním sanitka s blikajícím majákem odvážející na lvovské letiště zraněného legionáře Václava Pilaře. I na palubu speciálu ho museli ukrajinští zdravotníci donést na nosítkách. A po nočním příletu do Prahy čekala přímo na ranveji ruzyňského letiště další sanita. Fotbalový podzim začal pro mladého reprezentanta hodně smolně, neboť v přípravě s Ukrajinci si způsobil vážné zranění kolena a od fotbalu si bude muset zřejmě pár týdnů odpočinout.

 

Jan Tauber

Musel ze hřiště, protože se na nohu nemohl vůbec postavit. „Podle první lékařské diagnózy má podvrtnuté koleno a nebude zřejmě k dispozici na kvalifikační zápas za tři týdny v Dánsku. V  průběhu dneška sice absolvuje v Praze důkladné vyšetření, po němž doktoři určí, o jak vážné zranění se jedná, ale nevypadá to, že by se dal do té doby dohromady," mračil se kouč národního týmu Michal Bílek.

Pilař se nemračil. Jen bolestivě úpěl. A na transportních nosítkách měl hodně bolestivou grimasu. Podle prvních dohadů lékařů by se totiž mohlo jednat i o přetržené postranní vazy v koleni.

„Nezlobte, opravdu nemám náladu o zranění mluvit," omlouval se Pilař upoutaný na nosítka. Nebylo mu dobře na těle, natož pak na duši. V létě přišel za někdejším plzeňským spoluhráčem Petrem Jiráčkem do bundesligového Wolfsburgu, pod Magathem absolvoval celou tvrdou přípravu a dva týdny před startem německé ligy se zranil.

„Až vyšetření ve střešovické vojenské nemocnici ukáže, o jak vážné zranění jde," odmítal reprezentační lékař Petr Krejčí vynášet jakékoli soudy, natož pak odhadovat, jak dlouho Pilařova léčba potrvá.

„Zranění Pilaře je hodně nepříjemné, protože se stával velice důležitým hráčem reprezentace, což ostatně potvrdil na mistrovství Evropy. Hrál fantasticky, byl nebezpečný, dával góly, měl vynikající formu. Teď se bez něho budeme muset zřejmě obejít," tušil kouč národního týmu Michal Bílek, že před  zářijovou kvalifikací v Kodani se situace české reprezentace komplikuje, víc než zdrávo.

Čt 16. srpen 2012, 12:09:27 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one