VÁCLAV PILAŘ

Wolfsburg chce Pilaře, nabízí za něj 30 milionů korun

Wolfsburg chce Pilaře, nabízí za něj 30 milionů korun

Ofenzivní záložník Václav Pilař, opora Viktorie Plzeň, uvízl v hledáčku trenéra německého Wolfsburgu Felixe Magatha. Bundesligový celek je podle pondělních informací serveru aktuálně.cz ochoten za třiadvacetiletého hráče zaplatit 30 milionů korun.

Pilař je odchovancem Hradce Králové, kde má smlouvu do konce června 2012, a v Plzni je na ročním hostování. Na podzim podává velmi dobré výkony a to nezůstává bez odezvy u zahraničních zájemců.

"Ohledně Vaška Pilaře nám učinil konkrétní nabídku Felix Magath, kouč Wolfsburgu. V několika zápasech ho na podzim osobně sledoval. U něj mám jistotu, že by Vaškovi stoprocentně dal šanci na hřišti. To je pro nás důležité - aby Vašek Pilař v případě přestupu zamířil tam, kde by se nezastavil jeho sportovní růst tím, že by měl problém vejít se do sestavy," uvedl hráčův agent Jiří Stejskal. "Z Plzně mám ovšem signály, že hráče v zimě pustit nechtějí, celá situace je tak poměrně komplikovaná," dodal vzápětí.

Západočeši mají opci na Pilařův přestup, ale třiadvacetiletému záložníkovi končí v létě smlouva a to výrazně snižuje jeho tržní hodnotu. Podle regulí Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) se může hráč už půl roku před koncem smlouvy upsat jinému klubu a pokud by Pilař v zimě kývl na nabídku Wolfsburgu, v létě by odešel zdarma. "Tou cestou ale jít nechceme, máme zájem o všeobecně prospěšné řešení," dodal Stejskal.

Hráč s přezdívkou "český Messi" svou další budoucnost neřeší. "Jde to postupně, musím to někde zaťukat, že se mi daří. Ale nějaké nabídky teď neřeším, soustředím se hlavně na fotbal," řekl Pilař po pátečním barážovém utkání proti Černé Hoře (2:0).

Velký zájem je v zahraničí také o dalšího reprezentanta v dresu Viktorie Petra Jiráčka. Okolo něj údajně krouží kluby z Itálie, Nizozemska, Německa a Ruska. "Ozval se i jeden anglický celek. Představy Plzně o odstupném jsou ovšem velmi vysoké. Takovou sumu může zaplatit málokterý klub v Evropě," říká Jiráčkův agent Dalibor Lacina. Západočeši chtějí za pětadvacetiletého středopolaře částku okolo 100 milionů korun.

Po 14. listopad 2011, 18:16:08 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one