VÁCLAV PILAŘ

Sestava na Ukrajinu

Trenér České fotbalové reprezentace Michal Bílek den před přátelským utkáním s Ukrajinou zveřejnil základní sestavu. V útoku místo Milana Baroše, který ukončil reprezentační kariéru, nastoupí David Lafata. V základní jedenáctce nechybí ani plzeňská trojice Limberský, Darida, Kolář.

Nejlepší kanonýr posledních dvou ročníků české nejvyšší soutěže ve Lvově dostane přednost před Tomášem Pekhartem.

Zahajovací sestavu pro středeční duel, který je posledním testem před zářijovým startem kvalifikace MS, novinářům prozradil trenér národního týmu Michal Bílek.

"Není to tak, že by byl blíž sestavě než Pekhart, ale Lafata větší šanci zatím nedostal a chceme ho vidět v opravdu těžkém zápase," řekl Bílek na tiskové konferenci ve Lvově.

Lafata v reprezentaci sice nasbíral už 19 startů, ale jen třikrát se objevil v základní sestavě. Naposledy to bylo loni v červnu v rámci turnaje v Japonsku proti domácímu výběru. V soutěžních zápasech dostal Lafata mezi "vyvolenou" jedenáctkou šanci jen jednou, loni v březnu v kvalifikaci ME s Lichtenštejnskem.

Bílek před duelem na Ukrajině vsadil na osvědčená jména a staví na kostře týmu, která se představila na červnovém mistrovství Evropy. Ve středu zálohy zaujme místo zraněného Jaroslava Plašila plzeňský benjamínek Vladimír Darida, na postu ofenzivního záložníka vystřídá zraněného kapitána Tomáše Rosického Daniel Kolář, další reprezentant z Plzně.

Bílek počítá s tím, že využije maximální počet šesti střídání, celý zápas odchytá Petr Čech. Kouč se těší na těžkou prověrku, zápas ve Lvově bude podle místních vyprodaný a dorazit má 30 tisíc diváků. "Bude to ideální zkouška před kvalifikací," prohlásil Bílek.

Sestava fotbalistů ČR na duel s Ukrajinou:

Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Darida, Hübschman - Jiráček, Kolář, Pilař - Lafata
St 15. srpen 2012, 11:17:58 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one