VÁCLAV PILAŘ

Plzeň žije sen! Ale Pilař dodává: V půlce ligy bychom nevěřili

Rozdat si to s Libercem v posledním kole v přímé bitvě o titul. To přání vyslovil v době, kdy Plzeň ztrácela na první Slovan osm bodů, brankář Roman Pavlík a postupně jím „nakazil“ celý tým. Včerejšek proměnil touhu viktoriánů v realitu.

„Bude to finále. Po Olomouci (porážka 0:4) nás mnozí odepisovali, jenže já jsem pořád věřil, že budeme hrát o titul až do konce. A je to tady,“ radoval se kapitán Plzně Pavel Horváth.

„Kdyby nám tohle někdo řekl v polovině soutěže, nevěřili bychom. Obhájit titul je pro nás velká výzva,“ doplnil záložník Václav Pilař.

K tomu, aby se tento scénář naplnil, potřebovali Západočeši nutně klopýtnutí Sparty. Sledovali její souběžně hraný duel na Dukle?O půli jsem věděl, že je to 0:0, po vystřídání na lavičce to bylo 1:1. Nijak jsem to ovšem neprožíval,“ uvedl Horváth.

„To Limba (David Limberský) byl na lavičce hodně nervózní,“ dodal.

Když se těšil se spoluhráči po utkání s diváky z vysoké výhry, zápas na Dukle šel teprve do finiše.

Po následující jásotu tribun se samozřejmě dovtípil, že Plzeň si zahraje s Libercem finále.

„Tvrdím však, že i pokud by se nám nepovedl poslední krok, tato sezona bude úspěšná. Když se ohlédnu dozadu, jeden zápas mi to nemůže zkazit,“ pověděl Horváth.

V zápase proměnil s přehledem dva pokutové kopy. Oba kopl do stejného místa.

„Já už se jinak do vápna nedostanu, maximálně, když se hádám s rozhodčím. Musel jsem se tedy prosadit. A splnil jsem si vlastně sen, dva góly jsem snad asi nikdy nedal,“ smál se Horváth.

Plzeňský válec se tak s koncem soutěže opět rozjel do mistrovských otáček, Příbram doslova semlel. Výsledek mohl být klidně dvouciferný, jen výtečně hrající Pilař mohl skórovat třikrát. Jenže příbramský brankář Aleš Hruška čaroval.

„Pochytal hodně šancí, nejen mně. Měl jsem samozřejmě aspoň jeden gól dát, jsem rád, že jsem alespoň nahrál na gól,“ sdělil Pilař.

Pá 11. květen 2012, 16:55:45 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one