VÁCLAV PILAŘ

Pilka už je po operaci

Jan Tauber

Pilaře operoval ve středu na specializované klinice ortoped Ulrich Boenisch. Plastika zkříženého vazu prý dopadla podle plánu. "Pan Boenisch mně hned po zákroku volal a všechno prý dopadlo velmi dobře. Dokonce prý ani nemusel přistoupit k nespecifikovanému menšímu zákroku, který měl být podle prvních prognóz nevyhnutelný," řekl ČTK Pilařův manažer Jiří Stejskal.

Královéhradecký odchovanec Pilař již ví, co jej po operaci kolena čeká. Stejný zákrok a plastiku vazu podstoupil i před třemi lety, kdy laboroval s pravým kolenem. Pilař by se k fotbalu mohl vrátit během března či dubna. "Teď řešíme, kde Václav podstoupí rehabilitaci. Máme na výběr z více možností, v pátek také chceme mít věc definitivně vyřešenou," uvedl Stejskal.

Rodák z Chlumce nad Cidlinou zazářil na letošním evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině, kde patřil k hlavním tahounům Bílkova výběru. Hned dvakrát se na turnaji dokázal střelecky prosadit. Po skončení sezóny zamířil do německého Wolfsburgu, Bundesligu ale zatím neokusil. V přípravném zápase proti Ukrajině se zranil a po určení diagnózy bylo jasné, že se chirurgickému zákroku nevyhne.

S podobným zraněním nyní laboruje také bývalý reprezentační kapitán Tomáš Ujfaluši, který se operaci podrobil v úterý v Praze.

Čt 13. září 2012, 20:25:14 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one