VÁCLAV PILAŘ

Pilaře Wolfsburg nadchl. Teď už ale myslí jen na EURO

Ještě než s fotbalovou reprezentací vyrazil na závěrečné soustředění před mistrovstvím Evropy, stačil se záložník Václav Pilař také poprvé podívat do německého Wolfsburgu, kam zamíří od další sezony. Prostředí v nové štaci na něj zapůsobilo, stejně jako pohovor s přísným koučem Felixem Magathem. Teď ale Pilař všechno kolem Wolfsburgu hází za hlavu a myšlenky prý upírá jen k blížícímu se šampionátu.

 

Petr Hloušek, Právo

"Euro je teď to jediné, co mě zajímá. Na Wolfsburg se budu soustředit až po něm," řekl Pilař při dnešním setkání s novináři v rakouském Bad Waltersdorfu, kde český tým tráví čas při přípravném kempu. Uspět na Euru, to je teď jediná meta, k níž drobný středopolař vzhlíží. "Doufám, že budeme všichni šlapat, postup ze skupiny by byl úspěch. I já si přeju, aby se mi dařilo a pomohl jsem týmu. Mohlo by mně to pomoci i v novém klubu," přemítal Pilař.

Pilařova přestupová sága se na začátku roku táhla několik týdnů. Třiadvacetiletý záložník, který během sezony zazářil při hostování v Plzni z Hradce Králové, je rád, že už má konečně "čistou hlavu". Když před necelými dvěma týdny skončila česká liga, Pilař s velkým očekáváním premiérově vyrazil do Wolfsburgu, aby už teď věděl, co jej po změně dresu čeká.

Magath zapůsobil normálně

"Řešili jsme různé věci, přes pojištění a bydlení, aby bylo všechno hotové v předstihu. Celkově se mi tam líbilo, hezké prostředí a krásný stadión," vyprávěl Pilař. Dobré dojmy si odnesl také z pohovoru s koučem Magathem, proslulým "rasem".

"Co jsem ho poznal, působil na mě úplně normálně. Druhá věc je, co slýchávám, že na trénincích je to s ním tvrdší. Na to se budu muset připravit," uvedl Pilař, který se ve Wolfsburgu stane spoluhráčem svého někdejšího plzeňského parťáka Petra Jiráčka a také dalšího záložníka Jana Poláka.

"S Jirasem (Jiráčkem) jsem mluvil o tom, co mě tam čeká. Prý je toho někdy až moc. Prý si musím zvyknout," podotkl Pilař s úsměvem. S Magathem ale už třeba probírali, jaká pozice v sestavě by Pilařovi mohla sedět. "Říkal mně, že se mnou počítá na kraje zálohy, nebo na místo podhrotového hráče," uvedl Pilař, který pracuje také na zlepšení své němčiny. "Šprtám i tady (v Rakousku) na soustředění, dávám to do sebe. Ze školy jsem měl malinký základ, tak si to opakuju. V Plzni jsem měl i učitelku," uvedl Pilař.

St 23. květen 2012, 23:36:48 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one