VÁCLAV PILAŘ

Pilaře v Liberci zklamala lavička, ale potěšila výhra Freiburgu

Záložník Václav Pilař marně doufal, že se v dnešním utkání fotbalové Evropské ligy v Liberci představí v akci na trávníku. Smutek z pobytu na lavičce náhradníků mu vynahradila výhra německého týmu, který se díky ní udržel ve hře o postup do jarních bojů. Pilař věří, že si zahraje hned v dalším bundesligovém zápase.
V Liberci šanci nedostal. "Trošku to mrzí, ale trenér se tak rozhodl. Nevím, jestli mě chtěl trošku pošetřit, protože jsem v sobotu hrál ligu, nebo prostě vsadil na jiné hráče. Snad si zahraju hned o víkendu," uvedl po utkání český reprezentant.

Pětadvacetiletý ofenzivní hráč celou minulou sezonu vynechal kvůli vážnému zranění kolena, teď se vrací do herního rytmu. Královéhradecký odchovanec ví, že musí být trpělivý a problémové koleno nepřetížit. Ale i tak netajil, že by si v Liberci před rodinou a známými rád zahrál. "Měl jsem tady pár fanoušků. Tak jsme se aspoň viděli chvíli před hotelem," usmál se Pilař.

Z výhry Freiburgu, kde hostuje z Wolfsburgu, měl radost. Kdyby dnes jeho tým prohrál, měl by po nadějích. Takhle se na Liberec bodově dotáhl a navíc má lepší bilanci ze vzájemných zápasů, což se může na konci skupiny hodit v případě rovnosti bodů. "Pro nás to byl hrozně důležitý zápas. Je dobře, že teď máme všechno ve svých rukou. Ale snad už postoupíme, když se to takhle vyvinulo," uvedl Pilař.
So 30. listopad 2013, 19:59:24 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one