VÁCLAV PILAŘ

Pilař si zasloužil gól

Radost českých reprezentantů po rozhodující brance

Radost českých reprezentantů po rozhodující brance
Foto: ČTK

 
27. května 2012 | 13:41  

HODNOCENÍ HRÁČŮ |Česká fotbalová reprezentace porazila ve včerejším přípravném utkání Izrael 2:1, herním projevem ale celkově příliš neoslnila. Opory odpočívaly a na hřišti dostali příležitost především náhradníci. Kdo z nich ukázal, že by si zasloužil vyběhnout na trávník i v zápasech EURO 2012?

Jaroslav Drobný - 5

V úvodu zápasu měli Izraelci několik šancí, ale nečelil žádné přímé střele. S přesně mířenou gólovou hlavičkou těsně před pauzou nemohl moc dělat. Po změně stran jednou trochu zazmatkoval při rozehrávce, ale nic vážného se nestalo.

Tomáš Hübschman - 6
V úvodu měl problémy s rozehrávkou, soupeř dobře zhustil střed pole a on několikrát ztratil míč, z čehož hrozily protiútoky. Postupem času hru zpřesnil, dobře uvolňoval Pilaře na levé straně. Povedla se mu kolmice na Gebre Selassieho.
Milan Baroš - 5
Moc balonů, které pro svůj styl potřebuje, během první půle nedostal. Většinou přicházel z hloubi pole dlouhý míč a musel za ním sprintovat. Ve své kapitánské premiéře si připsal 41. gól, když proměnil pokutový kop po faulu na svou osobu.

František Rajtoral - 4
Je vidět, že si musí na reprezentaci zvykat. Dával si pozor, aby v defenzivě neudělal chybu, občas se snažil i zaútočit, ale nebylo to tak často, jak jsme od něj zvyklí z Plzně. Při vyrovnávacím gólu neměl čisté svědomí, byl špatně postavený.

Petr Jiráček - 5
I když ho vyprovázel potlesk českých fanoušků, kteří dorazili do Hartbergu, v národním týmu už explzeňské dynamo podalo lepší výkony. Znovu pokrýval velký prostor, ne vždycky byl tak efektivní. Dobře napadal rozehrávku.

Theodor Gebre Selassie - 6
Měl podíl na tom, že se hra českého týmu po změně stran oživila, podporoval ofenzivu víc než Rajtoral. Liberecký obránce potvrdil, že má na jaře velmi dobrou formu a nenechal nikoho na pochybách, že pravá strana mu patří právem.

Tomáš Sivok - 5
Znovu si vyzkoušel spolupráci s Hubníkem. Hraje s přehledem, ve vzduchu nemívá problémy, ale včera to ve středu obrany párkrát zaskřípalo. A při inkasované brance mohl také reagovat lépe. Po změně stran ho vystřídal Suchý.

Milan Petržela - 5
Z jeho pravé strany nehrozilo Izraelcům takové nebezpečí jako zleva od Pilaře, paradoxně to byl přesto Petržela, kdo měl velký podíl na vedoucí brance Česka, Baroše do penaltové akce vyslal on. Ve druhé půli šel nahoru, než jej vystřídal Lafata.

Marek Suchý - 5
Když nahradil do druhé půle na postu stopera Sivoka, měl štěstí, že Izraelci už nezlobili tolik jako v prvním poločase. Neměl moc práce, v několika vzdušných soubojích si zadák Spartaku Moskva vedl jistě.

Roman Hubník - 6
Chce co nejrychleji zapomenout na špatné jaro v Hertě a proti Izraeli to z jeho strany nebylo špatné. Několikrát musel do sprintu a vždy obstál. Podařilo se mu i zaútočit, ve 24. minutě se vydal na hrot a chybělo málo, aby hlavou skóroval.

Daniel Kolář - 6
Nastoupil na pozici, kterou zná z Plzně, ví, kam si naběhnout, když se balon blíží do poslední třetiny hřiště. Ovšem kvůli váznoucí rozehrávce nebyl tak ve hře, jak by si představoval, tedy hlavně v první půli. Po změně stran to bylo lepší.

Tomáš Necid - 4
Po dlouhé pauze zaviněné zraněním potřebuje hrát co nejvíce zápasů, aby se dostal do stejné formy jako dřív. Snažil se vyhrávat míče a sklepávat, úspěšnost nebyla moc vysoká. V jedné nadějné příležitosti mu utekl balon.

Daniel Pudil - 4
Znovu potvrdil, že směrem dopředu je silnější než v defenzivní fázi. Měl smůlu, že na pravé straně nastoupil nejslavnější hráč soupeře Benajun a Izraelci vedli většinu útoků přes něj. Gólový centr od Meliksona šel přes něj.

Václav Pilař - 7
Nejaktivnější český hráč v první půli, dobré momenty předvedl i po změně stran. Několikrát nebezpečně odcentroval, snažil se o průniky do vápna, zároveň si dobře plnil obranné povinnosti. Včera si zasloužil dát gól. Jednou střílel těsně vedle.

David Lafata, Vladimír Darida a David Limberský nebyli hodnoceni, protože neodehráli dostatečný počet minut.
Ne 27. květen 2012, 14:18:17 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one