VÁCLAV PILAŘ

Pilař po návratu do Plzně pookřál, na podzim opět předváděl výborné výkony

asd.jpg
Václav Pilař se po nepovedeném angažmá v německém Wolfsburgu na startu letošního ročníku znovu vrátil do plzeňské Viktorie. A jak nejprve od kouče Dušana Uhrina ml., tak i jeho pozdějšího nástupce Miroslava Koubka dostal plnou důvěru. A tu splatil dokonale, na podzim patřil k základním stavebním kamenům svého týmu.
Šestadvacetiletý rychlík nastoupil do všech ligových zápasů, v nichž zaznamenal dva góly a asistenci. Jednoznačně ovšem byl jedním z nejlepších plzeňských hráčů v úvodní části sezony a soupeři ho často zastavovali za hranou pravidel. O tom svědčí také fakt, že na něj bylo spácháno celkem 62 faulů, což je druhý nejvyšší počet ze všech. Častěji než on šel k zemi už jen Jakub Rada z Bohemians, který utržil ještě o deset faulů více.

Pilařovi je zkrátka styl Viktorie vlastní a vypadá to, že mu ani nevadí, pod jakým koučem právě hraje. Jeho formu si samozřejmě nenechal ujít ani jeho bývalý nadřízený v Plzni a v současnosti ten v národním celku Pavel Vrba. Malý štírek tak opět po dvou letech znovu začal objevovat v reprezentaci, a byť na jeho pozici od začátku dostával přednost spíš Ladislav Krejčí, i Pilař hrál výborně.

Rozhodl hned první kvalifikační duel s Nizozemskem, když v 91. minutě využil chyby holandské obrany a díky své dravosti dostal balon do sítě. Tato výhra poté nastartovala Čechy k senzačnímu podzimu, neboť zvítězili i v dalších třech zápasech.

Mezi přednosti českého Messiho, jak se také Pilařovi přezdívá, patřila vždy zejména rychlost. A tu ve Viktorii i národním týmu na podzim i přes velkou konkurenci využil dokonale.

Dále by se slušelo říct, že český reprezentant uzavírá elitní desítku ve Zlatým míči Česka. Z Plzně ho předstihl jen na sedmém místě obránce Limberský, celou anketu pak suverénně vede kanonýr David Lafata.

Jediné, na čem určitě bude chtít Pilař zapracovat, je množství vstřelených branek. Protože těch by mohl a asi i měl dávat o trochu víc. I tak na sebe ale malý šikula určitě upozornil a jestli bude podávat minimálně stejné výkony jako doposud, je otázkou, jak dlouho se na západě Čech zdrží.

A to i přes fakt, že jej dnes Plzeň vykoupila z Wolfsburgu a je tak opět jejím kmenovým hráčem.
Út 9. prosinec 2014, 19:16:46 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one