VÁCLAV PILAŘ

Pilař:Gol bych vyměnil za úspěch týmu

Vratislav - Svoji premiéru na velkém turnaji záložník Václav Pilař ozdobil vstřeleným gólem, který mu ale při porážce 1:4 s Ruskem na začátku mistrovství Evropy udělal pramalou radost. Pilaře mrzí špatný vstup českých fotbalistů do šampionátu, ale před dalšími dvěma zápasy s Řeckem a Polskem věří, že tým ještě oživí postupové šance.

Václav Pilař střílí jediný gól Česka proti Rusům
Václav Pilař střílí jediný gól Česka proti Rusům

Pilař po zápase řekl, že by svůj gól, kterým snížil na průběžných 1:2, hned vyměnil za týmový úspěch. "Gól mě vůbec netěší, protože nic neznamenal. Radost jsem z něj měl jen chvíli, ale pak jsme dostali další dva góly a bylo po všem. Je to strašně špatný vstup do mistrovství," řekl zklamaný Pilař.

V jeho tváři se zračila velká frustrace. "Jsme naštvaní, prohrát na začátek a ještě takovým způsobem. Říkali jsme si, hlavně ať neprohrajeme...," zlobil se záložník, který od příští sezony bude oblékat dres Wolfsburgu. Český tým podle něj zápas nezvládl hlavně v defenzivní činnosti. "Špatně jsme bránili. Věděli jsme o jejich síle, ale byli lepší na balonu a my měkcí v osobních soubojích," posteskl si Pilař.

Euro však po úvodním debaklu nepovažuje pro český tým za ztracené. "Kdybychom nevěřili dál, můžeme jet hned domů. Doufám, že se z toho zápasu ponaučíme a vzchopíme se. Snad další zápasy zvládneme výsledkově o dost lépe," dodal Pilař.

So 9. červen 2012, 14:12:12 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one