VÁCLAV PILAŘ

Pekhart a Pilař se ocitli v rolích modelů, Šmicer jim slíbil vitamíny

Čeští reprezentanti Václav Pilař a Tomáš Pekhart představili netradičně na pražském Karlově mostě novou kolekci pro letošní mistrovství Evropy.

Karlův most a jeho kamenné sochy obohatila také skupina těch živých. Šestice modelů s nabarvenou kůží představovala tréninkový a brankářský dres, ale také zimní bundu. Reprezentanti Václav Pilař a Tomáš Pekhart pak hráčské dresy červené a bílé barvy. Pro turisty to bylo zajímavé zpestření známé pražské památky. Živé sochy dokonce pózovaly a dvojice reprezentantů naznačovala střelbu gólu a radost po něm.

"Roli při výběru dresů jsme tam opravdu měli. Těch možností, jak dres bude vypadat, bylo několik a snažili jsme se vybrat to nejlepší. Nový je znak asociace a modrý pruh na červených dresech a bílé jsme nechali jednobarevné. Doufám tedy, že se nová kolekce bude líbit," uvedl k dresům, v jejichž červené variantě hráli už fotbalisté listopadovou baráž proti Černé Hoře, manažer reprezentace Vladimír Šmicer."Byla i možnost dát třeba zelenou, ale v té době jsme tam byli s Michalem Bílkem a ještě vlastně s Ivanem Haškem a neměli jsme to sebevědomí to změnit. Ale do budoucna tady ta možnost určitě je," doplnil překvapivou informaci Šmicer.

Samotné pondělní představení na Karlově mostě se líbilo také předsedovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi. "Myslím, že to bylo krásné, byl to originální nápad. Fešáci, kluci. Jediný otazník je, jestli nebudou za pár dní na marodce," smál se Pelta a Šmicer ho doplnil. "Je jen škoda, že byla taková zima, ale já řeknu doktorovi, ať jim dá nějaké vitamíny a bude to dobré."

I hráči si netradiční roli soch užili. "Bylo to příjemné, i když modelové z nás asi nebudou," uvedl Pekhart a Václav Pilař dodal. "Mně se to také líbilo, představovat takové krásné dresy a na podstavci, to bylo určitě hezké."

Podle Pilaře jsou obě verze dresů zajímavé. "Zatím jsme hráli v červených a teď vidíme i bílé. Myslím, že jsme vybrali dobře," dodal záložník Plzně.

Čt 8. březen 2012, 09:29:04 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one