VÁCLAV PILAŘ

Nechceme aby Pilka šel někam do Ruska

Třiadvacetiletý záložník Václav Pilař, kmenový hráč Hradci Králové, který však v letošní sezoně hostuje v Plzni, je na podzim velice žádaným zbožím. Hráčův agent Jiří Stejskal ale ve čtvrtek řekl, že s prodejem talentovaného záložníka do zahraničí nespěchá a čeká na vhodného zájemce.

Hradecký odchovanec o sobě dal poprvé vědět ještě v minulé sezoně, když krásnou trefou „sestřelil“ Spartu, od léta už válí v plzeňském dresu. Západočechům pomohl k účasti v základní skupině Ligy mistrů a vysloužil si také pozvánku do národního týmu. A kouč Bílek s ním počítá i pro baráž s Černou Horou.

Tento týden sklidil Pilař také pochvalu od barcelonského trenéra Josepa Guardioly, mezi fanoušky se tak hodně mluví o tom, jak dlouho „český Messi“ zůstane v tuzemsku. „Naším cílem rozhodně není prodat Vaška za každou cenu. Zájemci se už hlásí, ale skutečně nechci, aby odešel hrát například někam do Ruska. Výjimkou mohou být moskevské velkokluby nebo Šachtar Doněck,“ řekl hráčův agent Jiří Stejskal z agentury MSG.

Když už by Pilař do zahraničí zamířil, budeš to jedině do klubu, kde může dále rozvíjet své dovednosti. „Máme určité zkušenosti třeba s Janem Morávkem a víme, že je to někdy složité. Pokud by o Pilaře stál nějaký tým, kde by byla na pravé nebo levé straně zálohy velká konkurence, nepůjde tam. Chci, aby pravidelně nastupoval,“ naznačil Stejskal.

Pilař je stále kmenovým hráčem Hradce Králové a v Plzni je na hostování do konce sezony. Západočeši přitom mohou využít opční právo a třiadvacetiletého hráče natrvalo získat. Mladý záložník zatím odehrál v Gambrinus lize 37 utkání, ve kterých dal sedm gólů, z toho čtyři v letošní sezoně. Za reprezentaci odehrál čtyři zápasy.

Pá 4. listopad 2011, 20:08:48 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one