VÁCLAV PILAŘ

Krásný gól, říkal Pilař. Jeho ránu loni odnesla Sparta, teď Černá Hora Zdroj:Krásný gól říkal Pilar jeho ránu loni odnesla Sparta teď Černá Hora

Posunul si míč z levé strany do středu hřiště, napřáhl a pravačkou z dvaceti metrů krásně trefil ke vzdálenější tyči. "Jo, byl to krásný gól," usmíval se fotbalový reprezentant Václav Pilař. "A hlavně důležitý, pomohl týmu, nastartoval nás."Plzeňský záložník v úvodním barážovém utkání o Euro 2012 proti Černé Hoře poslal Česko po hodině hry do vedení, druhý gól pak v nastavení přidal Sivok.

Do úterní odvety v Podgorici půjde Bílkův tým s výsledkem 2:0, což je velká naděje. "Když budeme hrát stejně dobře zezadu jako teď, tak...," nedopověděl Pilař, aby postup na evropský šampionát nezakřikl.


Proti Černého Hoře to byl jeho první reprezentační gól. Když se poprvé trefil v lize, vypadalo to takřka stejně. Loni v červenci hrál Pilař první ligový zápas. Jeho Hradec hostil Spartu, stav 1:1.

Drobný záložník si po hodině hry posunul míč z levé strany do středu hřiště, napřáhl a pravačkou z dvaceti metrů krásně trefil ke vzdálenější tyči.

Ano, dva premiérové góly, dva mimořádně důležité. Dva takřka úplně stejné.

Prvním ligovým zařídil vítězství nad Spartou a Hradec to nastartovalo k vydařené sezoně. A Pilařovi pomohlo k angažmá v mistrovskéPlzni.

Tam fotbalově dál rostl, dostal se do národního mužstva a proti Černé Hoře to byl jeho druhý soutěžní zápas, pátý celkově.

S TÝMEM SE RADUJE I FANOUŠEK. Ke kupě českých reprezentantů, jež slavila

11. listopadu 2011. Takhle slavili čeští fotbalisté krásnou trefu Václava Pilaře. Nečekaně se k nim přidal i fanoušek.

OSLAVA PO ZÁPASE. Královéhradecký útočník Václav Pilař oslavuje s fanoušky

17. července 2010. Radost v bílem - to ještě Václav Pilař hrával za Hradec Králové. Takhle se zdravil s příznivci po výhře nad Spartou.

 

Třiadvacetiletý záložník převzal míč v plném běhu, obránce Pavičevič mu nestačil. Pak už nápřah, bomba nártem a marný let gólmana. "Sedlo mi to do krásně kroku. Vystřelil, mířil jsem k tyči, ale ještě se to nějak zvedlo."

Gól vstřelil jako tenkrát po hodině hry.Akci založil kapitán Rosickým který Pilařovi perfektně přihrál mezi dvěma protivníky. "Já jsem se dobře rozběhl a on mě krásně našel. Líp to snad nešlo."

Tenkrát nestíhal Jaromír Blažek, v pátek večer na Letné černohorský Mladen Božovič. Pilař v euforii přeběhl na druhou pravou hřiště, po kolenou doklouzal k postranní čáře a s rukama nad hlavou křičel. Pak ho zavalili protihráči.

Když v poslední minutě střídal, fanoušci mu aplaudovali vestoje. To bylo ještě za stavu 1:0.

"Ten můj gól řadím vysoko. Hodně si ho cením. Byl důležitý, stejně jako ty, co jsem dal v kvalifikaci o Ligu mistrů. Hlavní je, že jsem pomohl týmu. A když nám pomůže k postupu, tak bude ještě cennější."


So 12. listopad 2011, 10:17:45 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one