VÁCLAV PILAŘ

Hradec se dohodl s Wolfsburgem.Pilař zůstává,zní ale z Plzně

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Václav Pilař stále neví, jestli se ještě představí před plzeňskými fanoušky, nebo zamíří do Wolfsburgu už v lednu

Václav Pilař stále neví, jestli se ještě představí před plzeňskými fanoušky, nebo zamíří do Wolfsburgu už v lednu

29. prosince 2011 | 05:30    

Wolfsburg ho chce mít v kádru od ledna a na transferu je už dohodnutý i s Hradcem Králové. Záložník Václav Pilař má přesto smůlu. V Plzni o jeho odchodu stále nechtějí ani slyšet. Pokud tedy nedojde ke zvratu, na přestup si hvězda reprezentace bude muset počkat do léta.

Zamotaný příběh, který odstartoval na konci listopadu zprávou o podepsané smlouvě Václava Pilaře s Wolfsburgem, nekončí ani po měsíci tahanic. „Pravděpodobnost, že odejde v zimě, je ale relativně velká,“ tvrdí hráčův agent Jiří Stejskal.

Kde stráví jaro plzeňský záložník? Jasná odpověď stále chybí, přesto se Pilař v posledních dnech odchodu do německé bundesligy přiblížil. Hradec Králové, jehož kmenovým hráčem Pilař je, se totiž s Wolfsburgem na podmínkách přestupu údajně dohodl.

Přestupová částka by se měla pohybovat stále kolem 40 milionů korun, výrazně však měly narůst následné bonusy. „Jsme s nimi v kontaktu, řešíme už jen nějaké detaily. Byli bychom rádi, aby se to uzavřelo na začátku nového roku,“ přiznává ředitel Hradce Richard Jukl.

Německý klub se podle všeho nevzdal myšlenky na lednový příchod Pilaře ani poté, co si plácl s Petrem Jiráčkem. „Číslo jedna pro ně byl od začátku Pilař, Jiráček měl být až druhý v pořadí. Teď ale záleží, jak se dohodne Hradec s Plzní,“ připomíná Stejskal.

A právě tady je stále zakopaný pes. Bez souhlasu Plzně může Pilař odejít nejdříve 1. července. „Zatím jsme se v jednání neposunuli ani o milimetr, proto počítáme s tím, že jaro Pilař odehraje u nás,“ má jasno ředitel Plzně Adolf Šádek.

Dohoda obou klubů zněla jasně: Hradec z přestupové částky dostane 10 milionů korun a o zbytek se kluby rozdělí půl napůl. Otázkou zůstává, jestli domluva platí i teď, kdy se ve Štruncových sadech musejí vyrovnat s tím, že se Pilařovo hostování smrsklo na půl roku.

Podle Jukla už poslal Hradec na západ Čech návrh možné dohody a teď čeká, až se z dovolené vrátí majitel Plzně Tomáš Paclík. To však Šádek popírá. „Jediné, co jsme dostali, je návrh smlouvy, jak si můžeme Pilaře koupit. Nerozumím tomu,“ krčí rameny.

Jisté je, že třiadvacetiletý záložník začne 4. ledna zimní přípravu v Plzni. Co bude dál, však zatím neví ani jedna ze stran. „Pokud to bude seriózní jednání, nebráníme se jeho odchodu. Doufám ale, že zvítězí zdravý rozum a Pilař ještě jaro odehraje v Plzni,“ dodává Šádek.

S touhle variantou je podle všeho smířený i samotný hráč. „Rád by šel do Wolfsburgu, ale je i ochotný zůstat v Plzni do léta,“ souhlasí Stejskal. „Pokud zůstane, nevadí mi to. Možná by to bylo bezpečnější pro Vencu i českou reprezentaci,“ připomíná agent blížící se EURO
Čt 29. prosinec 2011, 11:00:56 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one