VÁCLAV PILAŘ

Čech vyhrál Zlatý míč ČR,Pilař na 8.místě

Průkaznější omluvenku nemohl gólman české fotbalové reprezentace Petr Čech do dejvického hotelu Praha poslat. Pro Zlatý míč, jehož vítězem se stal již posedmé, si přijít nemohl, neboť se společně s Chelsea chystá na sobotní mnichovské finále Champions League. Ostatní laueráti si však pro ocenění v tradiční novinářské anketě přicházeli v celém zástupu. Z Liberce dorazil pomalu celý autobus, neboť většina trofejí byla určena pro hráče nového mistra. Pochopitelně mezi nimi nechyběl ani Jan Nezmar, který získal cenu Sport.cz určenou největšími Sympaťákovi sezóny.

Reprezentační gólman Petr Čech přepsal definitivně historii novinářské ankety Zlatý míč České republiky, jejíž výsledky se vyhlašovaly dnes večer v Praze pošestnácté.  Vyhrál ji totiž již posedmé!

„Fotbal je v první řadě kolektivním sportem, ale z každého individuálního ocenění mám samozřejmě radost, protože představuje ocenění mé práce," vzkazoval z Londýna Petr Čech, o jehož letošním prvenství nebylo pochyb. V podzimní části ankety mu sice zdárně konkuroval Petr Jiráček podávající výborné výkony jak v Plzni, tak i reprezentaci, po zimním Jiráčkově přestupu do bundesligového Wolfsburgu však už neměl Čech konkurenta.

Zvláště, když český reprezentační gólman svými skvělými výkony pomohl Chelsea k triumfu v tolik ceněném FA Cupu a navíc ji nasměroval přes Neapol, Benfiku Lisabon a Barcelonu do finále Ligy mistrů.

Fotbalový Zlatý míč ČR
1. Čech Petr (Chelsea) 1914
2. Rosický Tomáš (Arsenal) 1328
3. Jiráček Petr (Plzeň/Wolfsburg) 1137
4. Kadlec Michal (Leverkusen)   887
5. Lafata David (Jablonec)   836
6. Gebre Selassie Theodor (Liberec)   647
7. Štajner Jiří (Liberec)   608
8. Pilař Václav (Plzeň)   537
9. Plašil Jaroslav (Bordeaux)   504
10. Horváth Pavel (Plzeň)   380
Po 14. květen 2012, 20:03:55 CEST
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one