VÁCLAV PILAŘ

Byl bych rád, kdyby Pilař zůstal i na jaře, řekl plzeňský trenér Vrba

    Byl bych rád, kdyby Pilař zůstal i na jaře, řekl plzeňský trenér Vrba - obrázek

Byl bych rád, kdyby Pilař zůstal i na jaře, řekl plzeňský trenér Vrba - obrázek

I kdyby Václav Pilař do Wolfsburgu v zimě nepřestoupil, místo v základní sestavě fotbalové Plzně by neztratil. "Podle toho, co vím, tak ještě není nic rozhodnuté. Byl bych rád, kdyby u nás zůstal i na jaře," prohlásil trenér Pavel Vrba.
TAK SE PODÍVEJTE. Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba si v utkání s
Plzeňský trenér Pavel Vrba by byl rád, kdyby Václav Pilař v týmu zůstal i na jaře. |foto: Jaromír Pech

Plzeň už v roce 2011 v lize dohrála. V posledním podzimním kole porazila Bohemians 1905 4:1, přestože od čtvrté minuty prohrávala.

"Zápas jsme začali špatně. Dostat ve čtvrté minutě takhle laciný gól, to se stává málokomu. Ale my jsme v tom přeborníci," zlobil se nejdřív Vrba. "Pak už byl poločas z naší strany dobrý a zaslouženě jsme výsledek otočili."

V týmu máte čtyři reprezentanty a těsně před zápasem proběhlo losování základních skupin Eura 2012. Snažil jste se je od zpráv z Kyjeva izolovat?
To ani nejde, tyhle informace se šíří velice rychle. Ale nevěřím, že to mohlo výkon mužstva nějak ovlivnit. Naopak to hráče mělo povzbudit, protože los je pro český tým celkem přijatelný.

Jedním z reprezentantů je Václav Pilař. Ten před týdnem v Příbrami nenastoupil, protože se dohodl na přestupu do Wolfsburgu. Byl jste s jeho výkonem spokojený?
Na jednu stranu jsem kritizovaný, že hrajeme celý podzim ve dvanácti nebo třinácti hráčích. A když v jednom zápase vypadne jeden hráč, tak se ptáte, proč nehrál. Nehrál, protože se kolem něj rozšířil mediální humbuk. Ta situace nebyla úplně optimální, a tak jsme se ho rozhodli k zápasu v Příbrami nenominovat. Ale patří do kádru, má u nás hostování až do června 2012, takže nevidím důvod, proč by teď neměl být nominovaný. S výkonem Pilaře jsem byl spokojený.

V Příbrami jste argumentovali, že nebyl na zápas připravený mentálně. Teď už byl?
Kdyby někoho mělo rozházet, co se o něm píše, tak bych teoreticky ani já nemohl koučovat. Taky se o mně teď píše hodně spekulací. Jak je z výsledku s Bohemkou patrné, tak jsme to s Vencou zvládli dobře.

Myslíte, že Pilař zůstane na jaře v Plzni?
Nezlobte se na mě, ale já u jednání Hradce, Wolfsburgu a agenta Jiřího Stejskala nejsem. Takže nevím, jak ta jednání probíhají. Podle informací, které mám, je to všechno otevřené. Nic se neposunulo a Venca může zůstat i odejít.

Přejete si, aby zůstal?
Byl bych spokojenější, kdyby zůstal. Ale to je věcí jednání a já nejsem trenér, který by do podobných věcí zasahoval. Spíš je to záležitost majitelů a dalších lidí, kteří se tím zabývají. Ale samozřejmě bych byl rád, kdyby zůstal.


So 3. prosinec 2011, 14:14:32 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one