VÁCLAV PILAŘ

Agenti vracejí úder aneb Odborářská bosska proti odboráři Pilařovi

Agenti vracejí úder aneb Odborářská bosska proti odboráři Pilařovi - obrázek

Agenti vracejí úder aneb Odborářská bosska proti odboráři Pilařovi - obrázek

KOMENTÁŘ Tak s možným odchodem reprezentanta Václav Pilaře do bundesligy je to úplně jinak. Podle své právní zástupkyně Kateřiny Radostové hráč Hradce Králové, který je v Plzni jen na hostování, s Wolfsburgem žádnou smlouvu nepodepsal, takže za to ani nemůže být potrestán. Jen s německým klubem uzavřel dohodu. Asociace fotbalových agentů se navíc zastala svého člena Jiřího Stejskala, Pilařova agenta, a zahájila útok proti působení šéfky odvolací a revizní komise FAČR Markéty Haindlové a člena výkonného výboru FAČR Karla Poborského v České asociaci fotbalových hráčů.

Jak známo, Poborský je předsedou České asociace fotbalových hráčů a zároveň členem výkonného výboru fotbalové asociace (navíc zvoleným za ligové kluby). K tomu ještě spoluvlastní Dynamo České Budějovice… Handlová, která předsedá odvolací a revizní komisi FAČR, je v hráčských odborech místopředsedkyní. Navíc má společné firmy s prvním místopředsedou FAČR Jindřichem Rajchlem.

Proč vznikl ten poprask? Haindlová totiž iniciativně vydala prohlášení, že smlouva Pilaře s Wolfsburgem neplatí. A dodala, že hráčův agent Jiří Stejskal může čelit přísným sankcím. Přitom ovšem sama přiznala, že detaily domluvy s bundesligovým klubem dokonale nezná. „Markéta Haindlová kontaktovala Václava Pilaře, který jí řekl, že si nepřeje, aby se v této kauze hráčská asociace angažovala. Potvrdil jí, že s Jiřím Stejskalem nemá žádný problém. Přesto se v této kauze Haindlová začala angažovat,“ prohlásila právní zástupkyně Pilaře a Stejskala Kateřina Radostová.

„Pošleme dopis Miroslavu Peltovi. V něm dáme podnět k přezkoumání případného střetu zájmů Markéty Haindlové a Karla Poborského. Nic proti téhle šestadvacetileté dívence, která šéfuje hráčské asociaci, ale přece nejde, aby nazývala Jiřího Stejskala provinilcem a strašila sankcemi,“ nechal se slyšet Pavel Paska, předseda Asociace fotbalových agentů.

Nový šéf FAČR Miroslav Pelta se k tomuto problému vyjádřil minulý týden v on-line rozhovoru se čtenáři iDnes.cz: „Co se týče jejího působení v hráčské asociaci, na toto téma s ní budu chtít mluvit. Osobně si myslím, že předsedkyně odvolací a revizní komise by neměla působit v jiných orgánech, které mají souvislost s fotbalem, a hrozí střet zájmů.“

A co si na to říká eFotbal.cz? Nejlépe to vystihl nejmenovaný účastník facebookové diskuze: „Tak já si vždycky myslel, že ta odborová organizace hráčů by měla hájit zájmy fotbalistů. Takže mě fakt baví, jak odborářka Haindlová bojuje do roztrhání těla za FC Viktoria Plzeň, aby fotbalistovi Pilařovi zmařila jeho lukrativní angažmá v bundeslize. Poněvadž to, co se potenciálně ušetří na Plzni, dostane samozřejmě Václav ve výplatě, že jo... Jen tuzemské hráčské odbory reprezentované Haindlovou a Poborským z toho mají kupodivu psotník.“

Tak nějak. Dovedete si představit, že by třeba ministr financí Miroslav Kalousek a například Petr Kellner šéfovali
St 7. prosinec 2011, 18:36:59 CET
jarousekmaty
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one