VÁCLAV PILAŘ

Viktoriáni zvládli utkání 4. kola Synot ligy, když porazili Hradec Králové v poměru 4:0. Před zaplněnými ochozy se prosadil i bývalý hráč „Votroků“ Václav Pilař.
Záložník Václav Pilař dostal po zápase s Hradcem Králové(4:0 pro Plzeň) ocenění nejlepšího hráče zápasu.Pilař v zápase vstřelil jeden gól z penalty a zvyšoval tak náskok Plzně na 3:0.Zápas byl pro něho pikantnější z toho důvodu že v Hradci nastartoval svou prvoligovou kariéru.Po gólu ukázal omluvné gesto směrem k fanouškům královehradeckého klubu.I díky jeho trefě Plzeň vyhrála 4:0 a dostala se po 4.kole do vedení v Synot lize minimálně do příštího týdne,kdy ve šlágru ligy budou vedení v lize hájit v Edenu proti druhé Slavii.Zápas můžete sledovat v sobotu 23.srpna od 20:15 na ČT Sport nebo na našich webových stránkách.
Kdo byl Usainem Boltem třetího kola SYNOT ligy? Podrobná fitness data soutěže určila za vítěze teplického útočníka Aidina Mahmutoviče s plzeňským záložníkem Václavem Pilařem. Oba dokázali vyvinout maximální rychlost 32,76 km/h.
Václav Pilař o poločase vystřídal nevýrazného Jana Kovaříka v utkání Superpoháru s pražskou Spartou(3:0 pro Spartu) .Obnovená premiéra v plzeňském dresu ovšem trvala pouze 20 minut.Při průniku přes obranu Sparty ho do hlavy kopačkou zasáhl obránce Mário Holek.Pilař byl ze hřiště odnesen na nosítkách a v šoku.Už předtím stihl dostat žlutou kartu za faul na Pavla Kadeřábka a stihl se také dostat do menší strkanice s Lukášem Váchou.Pilařův příchod na hřiště byl oživením hry,bohužel jen na dvacet minut.
Zranění mu vzala dva roky kariéry, od EURO 2012 většinu času promarodil. Teď, když je z nejhoršího venku, se Václav Pilař pokouší o restart v Plzni, kde před časem válel. Ovšem mohl skončit v konkurenční Spartě, od které dostal nabídku! Stačilo kývnout... „Pro mě ale existovala jen Plzeň,“ tvrdí záložník, který ve Viktorii hostuje z Wolfsburgu.